4.10.2019

BEN JÁ MÍNA KARTY

Co v kartách najdu?

BEN JÁ MÍNA KARTY obsahují náměty na společný čas dětí a dospělých. Kompletní sada 100 aktivit představuje hry dovnitř i na ven, aktivity k poznávání přírody i světa kolem nás. Karty jsou vyrobeny z tvrdého laminovaného papíru, proto vám dlouho vydrží. Praktický obal pomůže uchovat karty dlouho použitelné i při společných výpravách.

Barevné ilustrované karty navazují na černobílé karty k deskovým hrám, které pravidelně vycházejí jako součást metodiky časopisu BEN JÁ MÍNA. Jednotlivé aktivity představují nově vytvořené hry i aktivity, které s dětmi s oblibou pravidelně hrajeme. U více známých her přinášíme vždy tipy na další využití, obměnu a obohacení. Výtvarné zpracování karet pro vás připravila ilustrátorka Iva Beranová.

Karty jsou rozděleny podle typu aktivit do čtyř skupin. Na zadní straně najdete informace k přípravě programu: počet hráčů, délku hry, náročnost přípravy a výběr prostředí.

• Hry dovnitř i na ven (č. 1–31)
  • Hry k poznávání přírody (č. 32–59)
  • Hry k povídání a zamyšlení (č. 60–79)
  • Pohybové hry (č. 80–100)

Ať se to nevysype!

Společně s kartami získáte praktickou látkovou kapsičku, do které se kromě nich vejde třeba ještě tužka, zápisníček, případně malý telefon. Kapsičku zdobí nášivka s Benem a Mínou, hlavními hvězdami časopisu Ben Já Mína. Pomocí oček po stranách kapsičky je možné navázat přibalenou bavlněnou šňůrku a nosit jako taštičku přes rameno. Očka kapsičky jsou reflexní, takže budete i za šera dobře vidět. Doufáme, že tenhle praktický obal Vám pomůže uchovat kartičky dlouho použitelné i při společných akcích a výpravách.

Kapsička na karty

• látková taštička s řadou vychytávek
  • vhodná na skladování karet i pro transport při programu venku
  • provázek je součástí produktu

Troška ekologie

Při vytváření obalu na karty jsme mysleli na životní prostředí, proto má náš produkt několik zajímavostí. Na kapsičku je použit materiál z textilní galanterie Textil Mountaine. Zde vykupují kvalitní zbytky z továren a od návrhářů, které by už nikdo nevyužil. Obal pro nás navrhla a dodává Slávka Gorcová z rodinné papírny Papyrea. Knoflíky jsou vyrobeny z materiálu Corozo, rostlinné slonoviny z ořechů, které prostě popadají na zem. Nepadne kvůli nim ani rostlina, ani zvíře. Díky této spolupráci jsou taštičky pro BEN JÁ MÍNA KARTY ekologičtější!